Rozwiązania dla Twoich skomplikowanych problemów ubezpieczeniowych

Broker

Lepiej wybrać polisę z brokerem, bo działa on na rzecz Państwa i jest obiektywny. Działalność brokerów ubezpieczeniowych regulują szczególne przepisy prawa, a ich działalność nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego. Dane każdego podmiotu posiadającego zezwolenie możemy uzyskać w rejestrze brokerów systemu nadzoru ubezpieczeń.

Broker jest niezależnym pośrednikiem zgodnie z Ustawą o działalności ubezpieczeniowej. Jego praca polega na zawieraniu lub pośredniczeniu przy zawieraniu umów ubezpieczenia w imieniu lub na rzecz Ubezpieczającego.

Broker wskazując i omawiając kilka ofert towarzystw ubezpieczeniowych  kierując się wyłącznie potrzebami swojego Klienta. Z tego względu, polegając na opinii brokera, możecie Państwo dokonać wyboru lepszego wariantu ubezpieczenia. Brak dobrej znajomości  ofert towarzystw ubezpieczeniowych oraz brak czasu na szczegółowe zgłębianie ogólnych warunków ubezpieczenia oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe sprawia, że kupując polisę kierujemy się przyzwyczajeniem.

Broker pomoże uzyskać lepszy zakres ochrony. Zawieracie Państwo ubezpieczenie najczęściej na warunkach standardowych. Warunki i cena udzielanej ochrony jest ustalana przez towarzystwo i dostosowana do ponoszonego ryzyka. Często zapisy zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) mogą okazać się niezrozumiałe lub różnie interpretowane szczególnie w przypadku szkody.

Korzystając z pomocy swojego brokera możecie Państwo uzyskać od dotychczasowego ubezpieczyciela dodatkowe korzystne dla siebie klauzule w umowie ubezpieczenia oraz pisemną interpretację zapisów w OWU,  które mogą okazać się bezcenne w przypadku wystąpienia szkody. Należy pamiętać, że ubezpieczając mienie o dużej wartości broker może pomóc Państwu  wynegocjować szerszy zakres ochrony lub niższą składkę. Broker ubezpieczeniowy może przygotować specjalny program ubezpieczeniowy dla Waszej Organizacji. Zawarcie konkretnej umowy ubezpieczenia za pośrednictwem brokera będzie korzystniejsze pod względem zakresu i ceny ubezpieczenia. Nie zajmie także cennego czasu koniecznego w przypadku bezpośrednich negocjacji z wieloma ubezpieczycielami.

Broker ubezpieczeniowy działający w Państwa imieniu i jako Wasz przedstawiciel lub pełnomocnik nie jest związany z żadnym towarzystwem ubezpieczeniowym. Przedstawia oferty ubezpieczeń  różnych towarzystw, co daje Państwu możliwość wyboru najlepszych warunków ubezpieczenia. Jeżeli wybór właściwej oferty staje się trudny, broker pomaga w dokonaniu porównania ofert. Pozycja brokera, niezwiązanego z żadnym zakładem ubezpieczeń, zapewnia jego bezstronność w podejmowaniu działań na Państwa rzecz.

Broker bez żadnych ograniczeń zajmuje się wszystkimi ryzykami. Może załatwić wszystkie formalności i w zależności od umocowania zawrzeć ubezpieczenie lub dostarczyć polisę.

Zadzwoń. Odpowiem na wszystkie pytania
Lub skontaktuj się drogą mailową
 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej wilczynski.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.