Twój doradca i przewodnik w dziedzinie ubezpieczeń

Ubezpieczenie rolnicze

Najlepsze rozwiązania ubezpieczeniowe dla gospodarstw rolnych.

Gospodarstwo rolne to dorobek rodziny przekazywany z pokolenia na pokolenie, dlatego powinien być szczególnie chroniony, my posiadamy odpowiednie narzędzia ubezpieczeniowe, aby to dobrze dla Was zrobić.

Współpracujemy od wielu lat z towarzystwami ubezpieczeniowymi specjalizującymi się w ubezpieczeniach rolnych.

1. Rolne ubezpieczenia obowiązkowe:

Ubezpieczenie budynków w gospodarstwie rolnym
Budynki stanowią zaplecze kapitałowe gospodarstwa, zatem ubezpieczenie ich musi być dokładnie przemyślane. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zaletą jest fakt, że za stosunkowo niską składkę Towarzystwo gwarantuje odszkodowanie za szkody powstałe na skutek zdarzeń losowych w postaci: ognia, huraganu, powodzi, gradu, uderzenia pioruna oraz innych żywiołów.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
Ubezpieczenie to chroni osoby trzecie oraz ich mienie przed wypadkami, jakie mogą zdarzyć się w związku z prowadzeniem gospodarstwa rolnego. Ubezpieczenie to jest obowiązkowe dla osób fizycznych, natomiast osoby prawne mogą ubezpieczyć odpowiedzialność cywilną związaną z prowadzeniem działalności rolniczej oraz posiadaniem mienia w formie ubezpieczenia dobrowolnego.

2. Ubezpieczenie upraw

- na ofertę tą składają się:

  • obowiązkowe realizowane w ramach umowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie dopłat udzielanych na podstawie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich,
  • dobrowolne ubezpieczenie upraw rolnych od zdarzeń losowych. Ubezpieczamy rośliny oraz plony roślin rolniczych i ogrodniczych, uprawianych zarówno w gruncie jak i pod osłonami – w szklarniach i namiotach foliowych.

3. Ubezpieczenia mienia w gospodarstwie rolnym

Poszczególne składniki majątku gospodarstwa rolnego, które zapewniają jego prawidłowe funkcjonowanie, przedstawiają określoną wartość. Szereg nieoczekiwanych zdarzeń może doprowadzić do bardzo wysokich strat w mieniu gospodarstwa rolnego. Warto, zatem objąć ubezpieczeniem, ruchomości domowe, pomieszczenia i budynki gospodarcze, zwierzęta gospodarskie, ziemiopłody, materiały i zapasy oraz maszyny i sprzęt rolniczy przechowywane w obrębie gospodarstwa.

4. Ubezpieczenie maszyn rolniczych (tzw. Agro - Casco)

Ubezpieczenie zapewnia kompleksową ochronę maszyn w zakresie dostosowanym do zagrożeń występujących podczas ich eksploatacji. Maszyny i inny sprzęt ubezpieczone są od wypadku, ognia, huraganu, powodzi i innych żywiołów oraz kradzieży lub rabunku. Ubezpieczenie to zawierane jest na czas wykonywania prac polowych - na trzy, cztery miesiące w zależności od wykorzystywania danego rodzaju maszyn rolniczych w pracach polowych.

5. Dobrowolne ubezpieczenie zwierząt

Ubezpieczenie zwierząt od padnięcia i uboju z konieczności to oferta dobrowolnego ubezpieczenia zwierząt gospodarskich, gwarantującego pełną ochronę ubezpieczeniową Twojego inwentarza.

 

Zgłoś nam potrzebę ubezpieczenia przez > FORMULARZ

Termin i miejsce naszego spotkania dostosujemy do Twoich potrzeb.

Zadzwoń. Odpowiem na wszystkie pytania
Lub skontaktuj się drogą mailową
 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej wilczynski.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.