Twój doradca i przewodnik w dziedzinie ubezpieczeń

O rynku ubezpieczeń

Nadzór nad rynkiem ubezpieczeń sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego

ZADANIA KOMISJI

Komisja Nadzoru Finansowego sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

Misją UKNF jest dbałość o stabilne funkcjonowanie i bezpieczny rozwój rynku finansowego.

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO REJESTR AGENTÓW UBEZPIECZENIOWYCH

Tutaj znajdziecie Państwo formalne dane o naszej Firmie Agenta Ubezpieczeniowego:
https://rpu.knf.gov.pl/search/agent

ZASADY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRZEZ PODMIOTY RYNKU FINANSOWEGO

W dniu 11 października 2015 r. weszła w życie ustawa z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Jej celem jest podwyższenie poziomu ochrony osób korzystających z usług finansowych poprzez jednoznaczne przesądzenie ustawowe trybu i terminów rozpatrywania przez podmioty rynku finansowego składanych przez ich klientów reklamacji w ramach procedur skargowych. Ustawa powołała ponadto instytucję Rzecznika Finansowego, którego zadaniem będzie działanie na rzecz ochrony klientów podmiotów rynku finansowego.

RZECZNIK FINANSOWY

Rzecznik Finansowy został powołany w celu wspierania klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego. Pomagamy w różny sposób: od poradnictwa, przez interwencje i postępowania polubowne, aż po wsparcie w trakcie postępowania sądowego.

https://rf.gov.pl

 

Zadzwoń. Odpowiem na wszystkie pytania
Lub skontaktuj się drogą mailową
 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej wilczynski.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.