Ubezpieczenia w życiu prywatnym

Ochrona mienia - Mieszkanie i dom

Ubezpieczenie mieszkania gwarantuje nam odszkodowanie w razie kradzieży, zalania czy zniszczeń spowodowanych przepięciem elektrycznym. Ubezpieczenie obejmuje także skutki żywiołów, takich jak powódź czy huragan. Ubezpieczenie dotyczy także ochrony przed ogniem. Do polis mieszkaniowych dołączane są także często usługi assistance, takie jak wizyta ślusarza czy hydraulika.

Ochrona mienia - Samochód

Ubezpieczenia komunikacyjne możemy podzielić na dobrowolne i obowiązkowe. Obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu jest zawarcie ubezpieczenia OC.  Takie ubezpieczenie gwarantuje poszkodowanemu, że otrzyma on odszkodowanie z tytułu wypadku, który został spowodowany z naszej winy. Ubezpieczenie OC chroni, więc i ofiarę wypadku i jego sprawcę. Z OC nie naprawimy też własnego auta, jeśli jesteśmy winni wypadku.

Ochronę ubezpieczeniową w takich wypadkach zapewni ubezpieczenie autocasco. Ubezpieczenie autocasco obejmuje skutki takich zdarzeń, jak kradzież czy wypadek. Dzięki tej polisie mamy także pewność, że dostaniemy odszkodowanie np. w przypadku aktów wandalizmu - porysowania lakieru, wybicia szyb. Ubezpieczenie chroni nas także przed skutkami żywiołów, przede wszystkim gradu, silnego wiatru oraz ulewnego deszczu.

Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym

Jest to ubezpieczenie, które obejmuje szkody wyrządzone przez Ciebie lub członków Twojej rodziny osobom trzecim w ich mieniu np. wybicie szyby w oknie sąsiada oraz na osobie, np. pogryzienie przechodnia przez Twojego psa.

Ochrona Prawna

Jest to ubezpieczenie, dzięki któremu uzyskasz pomoc prawną, gdy będziesz chciał dochodzić swoich praw przed sądem. Dzięki polisie OP masz Adwokata lub Radcę Prawnego.

Bezpieczne wakacje

Zakres ubezpieczenia turystycznego to przede wszystkim gwarancja dostępu do lekarza i zwrot kosztów leczenia. A wiadomo, że nagła choroba lub wypadek na stoku narciarskim, szczególnie podczas pobytu za granicą, nie jest sytuacją komfortową. W polisach turystycznych bardzo ważne są też usługi assistance. Infolinie towarzystw ubezpieczeniowych są najczęściej czynne całą dobę. Dzięki nim możemy nie tylko zgłosić szkodę, ale także dowiedzieć się, gdzie znajdziemy najbliższą wypożyczalnię samochodów, szpital czy gabinet lekarski. Ubezpieczyciele zaoferują nam również polisy chroniące przed skutkami wypadków związanych z nurkowaniem, lotami na paralotni czy wspinaczką skałkową.

Ochrona Rodziny - Ubezpieczenia na życie i dożycie

Ubezpieczenia na życie i dożycie mają za zadanie ochronić przede wszystkim rodzinę klienta. Zawierając taką umowę mamy pewność, że w wypadku naszej śmierci, rodzina otrzyma świadczenie, pozwalające jej na godne życie. Ubezpieczenia te mogą gwarantować, że w przypadku naszej śmierci, rodzina będzie miała środki na spłatę kredytu.

Klasyczna polisa na życie ma przede wszystkim funkcję ochronną. Ubezpieczenie może także mieć funkcję oszczędnościową. Jeśli nie stanie się nam nic złego, pieniądze z polisy możemy przeznaczyć na dodatkową emeryturę.

Ochrona Rodziny - Ubezpieczenia zdrowotne

Ochrona zdrowia w Polsce oparta jest przede wszystkim na systemie państwowym. Kondycja państwowej służby zdrowia pogarsza się z każdym rokiem. Jeżeli zależy nam na leczeniu się w przyzwoitym standardzie, jeżeli nie mamy ochoty czekać dwa lata na zabieg czy operację, dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie zdrowotne. Firmy ubezpieczeniowe gwarantują dostęp do prostych zabiegów ambulatoryjnych, jak również do skomplikowanego leczenia szpitalnego. Oferują także usługi assistance, pomagając w znalezieniu najbliższej placówki medycznej lub apteki.

Bezpieczna przyszłość

O tym, by zabezpieczyć swoją emeryturę, warto pomyśleć już na początku kariery zawodowej. Powód jest prosty: im dłuższy czas oszczędzania, tym większy komfort życia w przyszłości. Ponadto, jeżeli zaczniemy odkładać pieniądze odpowiednio wcześnie, oszczędności nie staną się dla nas dużym wyrzeczeniem – w zupełności wystarczy wówczas przeznaczyć na ten cel nawet niewielkie kwoty miesięcznie. Za pomocą ubezpieczenia na życie możemy oszczędzać tylko pod warunkiem, że umowa ubezpieczenia będzie długoterminowa. Jeżeli nam stanie się coś złego, pieniądze z polisy przejmie osoba wskazana przez nas w umowie.

Ubezpieczenia dla gospodarstw rolnych

Prowadzenie gospodarstwa rolniczego to wyjątkowo pracochłonna działalność. Dlatego właśnie rolnicy powinni pomyśleć, jak zabezpieczyć gospodarstwo przed różnego rodzaju nieszczęściami. Szkoda oznacza, bowiem dla rolnika nie tylko utratę całości bądź części plonów. To również strata całorocznej pracy w gospodarstwie. Rolnicy to ten szczególny zawód, który zobowiązany jest prawnie do zawierania niektórych umów ubezpieczenia. Po pierwsze, każdy rolnik zobowiązany jest do zawarcia umowy OC z tytułu posiadania gospodarstwa. Ubezpieczone obowiązkowo muszą być także budynki wchodzące w skład gospodarstwa rolniczego. Państwo zapewnia dotację do obowiązkowych ubezpieczeń upraw, jeśli rolnik zdecyduje się na ubezpieczenie, co najmniej połowy areału. Zakłady oferują też całą gamę produktów dobrowolnych, pozwalających na jeszcze skuteczniejszą ochronę gospodarstwa.

Zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie pytania
Lub skontaktuj się drogą mailową
 

PRZYJĄŁEM DO WIADOMOŚCI I ZGADZAM SIĘKorzystanie ze strony internetowej wilczynski.com.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególności dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.